Рачно изработени ѓердани инспирирани од бајките!

Рачно изработени ѓердани инспирирани од бајките!

Ателјето за накит „Laliblue“ се основало во 2006-тата со цел да создава накит во старомоден стил со теми поврзани со фантазијата: класичните бајки (Браќата Грим, Х. К. Андерсен, Чарлс Перолт), циркусот, ретро музичкиот филм, природата и целиот магичен свет.

Рачно изработени ѓердани инспирирани од бајките!

Црвенкапа

Процесот е доста интересен: осмислување на дизајнот, истражување и потоа создавање на накитот. Ѓерданите се рачно изработени од различни материјали: метал, дрво и смола, а девојките кои го изработуваат накитот велат дека тој е наменет…

„За жените кои сѐ уште се чувствуваат како мали девојчиња.“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар