Провокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видот

Провокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видот

Овие слики ќе ви предизвикаат зашеметување и ќе ве испровоцираат да сакате да го ѕирнете дејството помеѓу различните секвенци кои откриваат многу, но не сосема сè. Девојките ја истакнуваат нивната женственост, елеганција и моќ да го заведуваат окото на гледачот, без разлика на полот и сексуалната определба.Провокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотДело се на сликарот Хорјон Ли од Сеул, Јужна Кореја, каде што во 2009 година магистрирал на универзитетот Хонг-Ик во областа на ликовната уметност. Тој имал среќа да ја направи својата прва соло изложба уште додека студирал во 2007 година во својот роден град. Оттогаш има учествувано на неколку групни и соло изложби во Лондон, Токио, Пекинг и уште во неколку градови во Јужна Кореја.Провокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видотПровокативно насликани девојки кои ќе ви го зашеметат видот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар