Пронајдени нови планети?

Доколку за момент помисливте дека навистина се пронајдени нови планети, се излажавте. Кристофер Јонасен е фотографот кој го има одговорот на ова прашање. Тој всушност го фотографира дното на тавчињата и тенџерчињата и така прави оригинални, но збунувачи фотографии. Фотографиите се појавуваат во неговата авторска книга „Devour“.Пронајдени нови планети?.

„Фотографиите опфаќаат серија од користени тавчиња и нивните белези од абење кои ги добиваат во нивниот „животен век“.“

Пронајдени нови планети?Погледнете ги и фотографиите од планетата Земја направени од Интернационалната Вселенска Станица.
Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?Пронајдени нови планети?

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Angie Reply

    Mnogu interesno! 🙂

Остави коментар