Пријатен интимен дом опколен со неверојатна природа

Овој дом е изработен од дизајнерската куќа „Herbst Architects“, а неговите сопственици имаат неверојатна можност да уживаат во прекрасната природа и интимниот амбиент. Таа се наоѓа во близина на една дива плажа, недалеку од Окленд, Нов Зеланд, а е опколена со дрвја од видот Похутукава, кој е познат како Новозеландско Божиќно дрво.

Пријатен интимен дом опколен со неверојатна природа

Куќата е на два ката, а е безмалку целосно изградена од дрво и стакло, од подот до плафонот, правејќи ја природата главен елемент во нејзиниот дизајн. Од далеку таа личи како да е дел од нејзината околина. Нејзиниот ентериер е прекрасен и релаксирачки, создавајќи пријатна атмосфера, а приватните места во куќата се дискретно одделени. Сè на сè, одлично архитектонско решение за поголемо уживање и бескрајни топли мигови.

Пријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природаПријатен интимен дом опколен со неверојатна природа

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. :):):) Reply

    luge ova e prekrasen dom – go sakam !!!!!!!!!!!!
    tnx sto go postiravte 😉

Остави коментар