Преслатки поспани бебиња

Бебињата се секако интересни, кога спијат и кога се будни. Сепак, посебно се интересни кога се длабоко заспани, понекогаш и во многу чудни положби. Поспаните бебиња се инспирација за американската фотографка Трејси Рејвер. Таа се специјализира во фотографирање на бебиња стари 2 недели. За да можат да заспијат, таа мора да создаде топли услови во студиото, а пред снимањето, бебињата мора да се наранат. Како резултат на ова, се добиваат воодушевувачки фотографии кои предизвикуваат нежност во душата. Прекрасните бебенца спијат на секаква подлога, во детски креветчиња, кошници, садови, чорапи и обесени во чаршави.

Преслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебињаПреслатки поспани бебиња

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Aleksandra Reply

    lele dusicki mali 🙂

  2. Драгана Reply

    Снемуваш зборови додека гледаш……Аххх

  3. fance Reply

    gi sakam site do edno da se zivi i zdravi i zaspani i budni i nasmeani i placlivi site se isti kako edno iako se razlikuvaat najmili se za mene so ljubov za site bebinja vo svetot

Остави коментар