Прекрасните Трансилвански планини во 5 часот наутро

Трансилванија има прекрасни планини во кои фотографот Алекс Робчиук сака да ужива во 5 часот наутро и да ги фотографира. Тоа е моментот кога околината е најчиста, не е вознемирена од други луѓе и делува многу смирувачки. Се разбира, и можноста да го искористи подоброто светло во моментите кога изгрева сонцето е мотив да стане толку рано и да го бара совршениот кадар. Сите овие прекрасни пејзажни фотографии се направени во областа Марамуреш, Романија.

Прекрасните Трансилвански планини во 5 часот наутро

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар