Прекрасни свадбени фотосесии во Њујорк

Гијом Годе е француски фотограф кој живее и работи во Њујорк. Неговото портфолио е исполнето со секаков вид фотографии, но најголемо задоволство му претставува сликањето на урбаните средини. Тој добро го познава Њујорк, па затоа некои двојки токму од него бараат да ја овековечи нивната свадба. Тогаш кога одговара на нивната покана, Гијом ги носи на прошетка низ најавтентичните делови на градот и им прави прекрасни свадбени или веренички фотографии како овие што следуваат.Прекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во ЊујоркПрекрасни свадбени фотосесии во Њујорк


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар