Прекрасни „сладолед“ лалиња кои изгледаат како освежително слатко задоволство во розова чинија

Прекрасни „сладолед“ лалиња кои изгледаат како освежително слатко задоволство во розова чинија

Лалињата се едни од најпопуларните цвеќиња во светот благодарение на нивните светли и сјајни ливчиња кои ја разубавуваат секоја пролет. Овие „сладолед“ лалиња се едни од најретките лалиња, а нивните бели ливчиња кои не се целосно отворени ги прават да изгледаат како вкусни корнети со сладолед. Тие растат до 16 центиметри и најдобро е да бидат засадени во есен. Можете да ги сретнете во САД и неколку места во Европа како што е Холандија.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pinnacle Flowers LLC. (@pinnacle.flowers.us) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Gardening Soul (@thegardeningsoul) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tulip Experience Amsterdam (@tulipexperienceamsterdam) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @babylovekitty el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de julija (@julija_romanovskaja) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tulips – Bulbs – Showgarden (@passionfortulips) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tulip Ice Cream (@tulip_ice_cream) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Travel (@travelll4you) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vasile Ciceu (@laicamillie) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tylor (@urlocalplantboy) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de KALANI (@kalaniflowers.ro) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de KALANI (@kalaniflowers.ro) el

Погледнете ги овие 20 фотографии што докажуваат дека природата секогаш може да ни открие нешто ново


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар