Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Иако познатите ѕвезди живеат под лупа, сепак некои од нив успеале да ги скријат своите тајни таленти. Станува збор за славни личности кои почнале да сликаат уште пред да станат славни или пак ја откриле уметноста малку подоцна во животот. Некои од нив со години сликале под псевдоним и можеби веќе сте чуле за нив како уметници. На пример, Луси Лиу најпрво почнала да ги покажува своите дела под псевдонимот Ју Линг во 1993 година, но сега прави изложби со нејзиното вистинско име. Откако ќе ги погледнете уметничките дела на овие познати личности сигурно ќе си помислите дека некои од нив би требало да се откажат од нивните кариери и да работат само како уметници…

Џим Кери

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Мајкл Џексон

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Мерилин Менсон

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Ентони Хопкинс

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Џони Деп

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Тони Бенет

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Рони Вуд

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Дејвид Боуви

Познати личности кои ќе ве изненадат со нивните скриени уметнички таленти

Продолжете на следната страница за останатите уметнички дела…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар