Портрети од животни кои истовремено ја рефлектираат и нивната животна средина

Портрети од животни кои истовремено ја рефлектираат и нивната животна средина

Норвешкиот уметник Андреас Ли создава имагинарни портрети на животни во кои ја вметнува и нивната животна средина. Со оваа серија фотографии тој се обидува истовремено да ги прикаже животните и средината во која тие живеат. Во надреалните фотографии се акцентирани навиките и хармонијата помеѓу овие прекрасни животни и природата.

0-Portreti-koi-dvojno-gi-prikazhuvaat-zhivotnite-i-nivnata-zhivotna-sredina-kafepauza.mk

Останатите негови фотографии можете да ги проследите на неговиот Инстаграм профил.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар