Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Во денешно време фотографиите од храна се многу популарни на социјалните мрежи. Корисниците на Фејсбук и Инстаграм секојдневно ги споделуваат оброците со нивните следбеници. Микеле Балдини од Мексико е еден од оние луѓе кои го споделуваат нивниот појадок со целиот свет. Но, неговиот профил се издвојува од останатите и дефинитивно вреди да го следите!

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Овој уметник користи само јајца за да создаде неверојатни дела со неговата лопатка. Од ликови од поп културата и пејзажи, па сѐ до познати уметнички дела како што е „Ѕвездена ноќ“ на Ван Гог, појадокот на Микеле несомнено ќе ве остави без зборови! Погледнете ја оваа извонредна изложба на уметнички дела направени од пржени јајца…

Волк и месечина

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Пајакова мрежа

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Планетата Земја

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Пакмен

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Дарт Вејдер

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Старбакс

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Ѕвездена ноќ

Појадок на ниво: Пржени јајца претворени во вистински уметнички дела!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар