Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Нозете се одлична локација за тетоважа бидејќи се лесни за покажување, но и за сокривање, во зависност од ситуацијата. Постојат многу делови на ногата што можете да ги украсите со тетоважи, но доколку не носите често кратки панталони или здолништа, тетоважата ќе биде „невидлива“.

За помали дела се одлични листовите, а глуждовите и колената се исто добри за суптилни дизајни. Но бидејќи овие делови немаат многу заштитни мускули или ткиво, бидете подготвени за малку болка.

Доколку размислувате да ставите тетоважа на вашата нога, но немате идеја, фотографиите во продолжение нека ви служат како инспирација.

Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Погледнете некои од најдобрите тетоважи на нозе

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар