Погледнете ја најскапата свадбена торта некогаш направена!

Луѓето кои имале среќа да ја посетат свадбената изложба во Дубаи, имале можност и да ја пробаат „невестата“ која чини милион долари. Деби Вингам, креаторката на тортата, е позната како најскапата дизајнерка во светот, затоа што создава ремек-дела кои чинат по 50 милиони долари. Погледнете го одблизу неверојатниот дизајн на најскапата торта во светот…

Вака изгледа „невеста“ од милион долари! Таа е висока 182 центиметри и тежи 120 килограми. Потешка е од прототипот, но сите ќе имаат можност да ја пробаат

Погледнете ја најскапата свадбена торта некогаш направена!

За оваа торта биле искористени 1.000 јајца и 20 килограми чоколадо

Погледнете ја најскапата свадбена торта некогаш направена!

Целата торта се јаде и е покриена со 50 килограми украсни бонбони

Погледнете ја најскапата свадбена торта некогаш направена!

Секој детаљ содржи ситни цвеќиња и бисери кои се рачно изработени

Погледнете ја најскапата свадбена торта некогаш направена!

Биле искористени 5.000 цвеќиња и биле потребни 10 дена за да се украсат

Погледнете ја најскапата свадбена торта некогаш направена!

Продолжува на следната страница

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар