Пластична вода: Моќна серија фотографии што ги нагласува светските проблеми со загадената вода

Оваа фото-серија е приказна за природата и за луѓето. Според Маркус Аспегрен, фотографот зад овој проект, изработката му будела тешки емоции, но и позитивни. Тој со месеци бил прогонуван во соништата од овие мисли, на кои им дозволил да го мачат и во будните часови. Затоа и решил да направи нешто корисно од нив – тој собрал сила, време и пари и го почнал својот проект. Целта му била да ги разгори емоциите на публиката, со цел да отвори дискусија за загадувањето на водата. Погледнете ги неговите дела и дозволете му на овој фотограф да ви раскаже приказна за водите…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар