Патување во еден поинаков свет: Племето Десана низ прекрасни фотографии

Племето Десана живее на далечина од скоро 5.000 километри од главниот град на Бразил. Далеку од буката и хаосот во големите градови, опколено со тропски шуми, животни и водопади, до ова Амазонско племе може да се дојде единствено со брод преку градот Манаус.

(35)-patuvanje-vo-eden-poinakov-svet-plemeto-desana-niz-prekrasni-fotografii-kafepauza.mk

Фотографиите се направени од фотографот Дејвид Лазар и нè водат низ многуте лица на членовите на ова племе кои ни раскажуваат една сосема нова приказна, носејќи нè во различен свет од оној на кој сите ние сме многу добро навикнати. Погледнете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар