Париз длабоко во ноќта

Париз длабоко во ноќта

Париз, главниот град на Франција, градот на светлината, љубовта, страста, виното, печивата и уметноста… Богатата култура, историја, неговата архитектура и развиениот туризам, придонесуваат тој да е еден од најубавите градови во светот. Неговите знаменитости секогаш ќе го издвојуваат од сите останатите, правејќи го одлична дестинација по која сите мечтаат.


Париз длабоко во ноќта

Фотографите кои сакаат да сликаат навечер имаат избор помеѓу вештачка светлина и долга експозиција, односно изложување на сцената неколку секунди, минути, па дури и часови се со цел на филмот или на дигиталниот сензор да му се овозможи доволно време да направи добра фотографија. Овие ноќни фотографии од градот на светлината се правени токму со оваа техника. Погледнете ги, одлични се.

Париз длабоко во ноќтаПариз длабоко во ноќтаПариз длабоко во ноќтаПариз длабоко во ноќтаПариз длабоко во ноќтаПариз длабоко во ноќтаПариз длабоко во ноќтаПариз длабоко во ноќта

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар