Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Креативната кулинарка која стои зад Инстаграм профилот Foodbites им дава живот на овошките и зеленчуците, трансформирајќи го во преслатки ликови. Од пингвини изработени од банани до глувци од лубеница, овие јадливи уметнички дела ја изразуваат нејзината смисла за хумор и бескрајната креативност.

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Таа користи стопено чоколадо и други слатки украси со помош на кои им дава очи, уста и шепи на нејзините ликови. Најчесто, за нејзините креации ги отсекува сите потребни парчиња од овошје или зеленчук, но изработува и резби од цел плод.

Оваа мајка на 3 деца ни покажува дека подготовката на храната не мора да биде само обврска, а нејзиниот голем број следбеници на Инстаграм се согласуваат со тоа. Секоја нова објава на нејзиниот профил ќе ви го разведри денот, па не заборавајте да ја заследите.

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Овошни ликови кои изгледаат толку слатко што би ви било жал да ги јадете

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар