Оваа жена потрошила повеќе од илјада часови за да создаде уникатни вратоврски во форма на машни

Од 2 јули, па сѐ до 9 октомври, оваа жена секојдневно создавала уникатни вратоврски. Таа поминала 100 дена во постојано креирање, постигнувајќи повеќе од илјада часови шиење.

Жена потрошила повеќе од илјада часови за да ги создаде овие уникатни вратоврски

Нејзината работа вклучувала и постојано истражување на комбинации со бои, материјали и детали и како истите да ги комбинира на поинаков начин.

Жена потрошила повеќе од илјада часови за да ги создаде овие уникатни вратоврски

Инспирирана од старите техники на производство и природата на волнените влакна, таа ги комбинира овие методи и материјали со современата убавина, а потоа создава уметност погодна за носење. Таа вели дека ова е најдобрата работа што ја има направено и најголемото нешто што ја возбудува. Погледнете дел од нејзините уникатни креации.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар