Оваа талентирана жена го претворила правењето пити во вистинска уметност

Оваа талентирана жена го претворила правењето пити во вистинска уметност

Пред две години, Лорен Ко започнала да прави интересни и артистички десерти. Но, како што поминува времето, така таа станува сè подобра во својата работа. Нејзината специјалност се пити со геометриски фигури, прави линии и контрастни бои. Таа користи различни видови вкусови, бои и текстори, што поголемиот дел од нас воопшто не би помислил да ги спои во пита. Нејзината работа е уникатна и неверојатна, особено ако се земе предвид фактот дека таа никогаш не била професионално тренирана за нешто вакво. Погледнете ги нејзините креации и уживајте!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар