Оваа плетена храна изгледа доволно добро и за јадење

Оваа плетена храна изгледа доволно добро и за јадење

Артистката Џесика Денс направила интересен проект од волна за плетење. Таа во соработка со фотографот Дејвид Сајкс ѝ дале сосема ново значење на фразата „храна за утеха“ со оваа мека серија фотографии од исплетена храна. „Мислев дека би било интересно доколку направиме серија која ќе го долови расположението на британските кафулиња и киосци за брза храна, но со волнен пресврт,“ вели Денс.

Оваа плетена храна изгледа доволно добро и за јадење Оваа плетена храна изгледа доволно добро и за јадење Оваа плетена храна изгледа доволно добро и за јадење Оваа плетена храна изгледа доволно добро и за јадење


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар