Откачени нозе

Откачени нозе

Фотографот Томи Агриодимас ја создал оваа несекојдневна уметност, инспириран од сексапилноста на женското тело. Фокусот го ставил на привлечните женски нозе, кои „лебдат“ во воздухот и се наоѓаат во необична средина. Апстрактната уметност никогаш не била толку секси, каква што е оваа, зарем не?!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар