„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови

Ова е најверојатно најинтересниот мебел кој некогаш сте го виделе. Навистина е освежувачки да се види толку добро изработен мебел, кој истовремено е уникатен и дизајниран по ваша желба. Тој е изработен од компанијата „Straight Line Designs“, лоцирана во канадската покраина Британска Колумбија, која може да ви го создаде секое парче мебел кое може да го замисли вашиот ум.„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Straight Line Designs“ е една фантастична работилница која функционира одлично во последниве 25 години. Дизајнерот Џадсон Боумант и неговиот осумчлен персонал, имаат конструирано мебел со многу „откачен“ дизајн, кој потсетува на мебелот кој сме го гледале во цртаните филмови.„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмовиОсвен неверојатно креативните парчиња кои ги гледате на сликиве, персоналот на оваа компанија, изработува и мебел по нарачка на саемот за деца, како и мебел специјално дизајниран според потребите на јавните институции ширум светот.„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмовиПосветено на добар квалитет и уникатен дизајн, студиото на Џадсон се држи настрана од масовното производство.„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмовиМораме да признаеме дека резултатот од нивната работа е фантастичен, какви што впрочем се и дечињата, кои дефинитивно би скокале од радост доколку нивните родители им ја уредат детската соба со ваква уникатна уметност, а колку е интересен, веруваме дека и на возрасните воопшто не би им „пречел“.„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови„Откачен“ мебел инспириран од цртаните филмови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар