Одлична идеја: Како од балконот да направите удобен простор за есенско уживање?

Одлична идеја: Како од балконот да направите удобен простор за есенско уживање?

Овогодишната есен нè изненади со топли денови, и сите се радуваме поради тоа. Сонцето ни дозволи да поминуваме повеќе време на балконите, уживајќи со себе или со најблиските. Па, ако сакате и вие да ги искористите преостанатите топли денови на есента, тогаш погледнете ја оваа одлична идеја за декорирање на балконот.

Во десниот агол на балконот има мал кауч, изграден од палети и декоративни перници, како и ќебенце што одлично доаѓа кога навечер ќе залади. Во вечерните часови, исто така, најмногу доаѓаат до израз и светилките што создаваат навистина романтична атмосфера. На другиот крај од балконот пак, има мала дрвена маса за попладневно кафе или вечерно вино.

Но, она што особено му дава есенски акцент на ова уредување, се различните видови тиквички, што се искористени како основна декорација и се наоѓаат насекаде низ балконот. Растенијата се исто така одлично одбрани и наредени, па кога ќе уживате на удобниот кауч, ќе ви изгледа како да сте во природа, некаде далеку од цивилизацијата.

Овој мал балкон е доказ дека не е потребна големина или многу пари за да создадеме удобност во сопствениот дом. Сè што ви треба е малку слободно време во комбинација со креативност и ќе создадете нешто во што сите ваши најблиски можат да уживаат. Епа ајде, не чекајте овие прекрасни денови туку-така да поминат – средете го балконот и уживајте во него!

Ако сакате во вашиот дом да биде вечно лето, тогаш уредете како да е куќа на плажа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар