Неверојатни колажи го покажуваат движењето на времето

Фотографот Ден Маркер-Мур фаќа долги периоди од времето користејќи ја креативната техника во фотографијата т.н. „Time Slicephotography“. Тој со помош на триногарката и многу трпение документира неверојатни пејзажи и прекрасните бои на секојдневието кои се менуваат во текот на денот и ноќта. Откако ќе заврши со фотографирањето, тој дигитално отсекува делови од секоја фотографија и потоа ги спојува во еден колаж. Резултатите се магична репрезентација на движењето на времето во една мирна фотографија. Погледнете…

Неверојатни колажи го покажуваат движењето на времетоБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар