Неверојатна снежна бајка од фотографии

Автор: Ивана Грујоска

На северната хемисфера, зимата е доста неверојатен природен феномен, таа е ладна и ветровита, влажна и облачна. Нема ништо привлечно во тоа, но факт е дека ова годишно време е убаво за секој кој навистина може да го почувствува. Снежната зима добро влијае посевите, на човечката душа, на птиците и на многу други работи.Неверојатна снежна бајка од фотографииБелата зима е дел од неверојатниот циклус на природата. Оние коишто можат да го извлечат максимумот од нејзината убавина се секако децата и фотографите. Има ли потреба да објаснуваме зошто децата сакаат снег и зима? Сето тоа санкање, уметничко лизгање, подароци за празниците… Од друга страна, фотографите ја сакаат зимата, бидејќи тогаш тие можат да создадат навистина неверојатни ремек-дела, какви што се овие 20 фотографии кои раскажуваат прекрасна снежна бајка.Неверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографииНеверојатна снежна бајка од фотографии


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. aco Reply

    Neverovatna snezna bajkai

  2. viki Reply

    prvata fotografija enajubava -zamene

Остави коментар