Неодоливи минијатурни приколки за вашето домашно милениче

Неодоливи минијатурни приколки за вашето домашно милениче

Веќе постојат приколки за луѓето, па зошто не би постоеле и за кучињата? Наречена „Pet Camper“, оваа приколка била дизајнирана од страна на Џадсон Бумонт кој работи во Ванкувер. Тој вели дека идејата му дошла пред неколку години кога неговата ќерка побарала од него да изгради куќичка за нејзиното кутре. Оттогаш, дизајнерот изградил голем број минијатурни приколки кои се целосно прилагодливи. Материјалот, големината, стилот и бојата можат да бидат дизајнирани според вашиот вкус. Вие дури можете да си додадете и персонализирана регистарска табличка за вашето куче. Погледнете…

Неодоливи минијатурни приколки за вашето домашно милениче

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар