Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Она што го прави Гугл интересен и оригинален се неговите логоа. Тие се забавни, спонтани и креативни. Обично, се менуваат и имаат за цел да прослават некој празник или значајна личност која со својата работа оставила белег во општеството.

Од многубројните логоа на Гугл, ви ги издвојуваме најдобрите. Напомена: на некои од нив треба да кликнете за да видите зошто се толку посебни за да се најдат во листава.

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Американскиот пронаоѓач Томас Едисон (интерактивно)

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Американскиот куклар Џим Хенсон, творецот на Мапет куклите (интерактивно)

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Денот на таткото

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Денот на мајката

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Американската танчерка и кореограф Марта Грахам (подвижно)

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Оратор и хуморист Семјуел Лангхорн Клемeнс, познат како Марк Твен

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Лусил Бол, актерка од филмската серија „Ја сакам Луси“ (интерактивно)

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Џез гитаристот Лес Пол (интерактивно)

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Унгарскиот магионичар и актер Хари Худини

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

„Кралскиот“ пејач Фреди Меркјури (интерактивно)

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Нобеловецот за мир во 1964 година, Мартин Лутер Кинг

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Денот на Земјата (подвижно)

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Мексиканскиот сликар на мурали Диего Ривера

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Чарли Чаплин (интерактивно)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар