Напуштени области претворени во застрашувачки локации од фантазијата

Напуштени области претворени во застрашувачки локации од фантазијата

Фотографот зад оваа серија фотографии, Карен Јерзик, вели дека токму смртта на нејзиниот татко била причина за започнувањето на оваа кариера. Одеднаш нејзините фотографии почнале да искажуваат емоции, различни приказни и чувства што биле директен одраз на начинот на кој се чувствувала. Таа ги истурила сите чувства во нејзината работа и научила како да ги контролира и насочува кон креативни идеи. Кога конечно ја научила поврзаноста помеѓу фотографијата и емоцијата, таа почнала да ги создава овие неверојатни дела…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар