Накит од рециклирани фото-објективи

Крег Арнолд е австралиски дизајнер кој ги претвора прстените за контрола на степенот на отвореност на леќата (aperature) и сличните елементи од фотоапаратите, во прекрасни унисекс алки и друг тип на накит. Покрај автентични прстени од објективи, за понежен изглед, во понудата се вклучени и неколку првокласни реплики од сребро.Накит од рециклирани фото-објективиПоголемиот дел од рециклираниот накит е веќе продаден, но доколку знаете некој кој ќе ужива носејќи вакво уникатно, уметничко парче на себе, побрзајте, има уште неколку „на пазарот“. Цената на алките се движи помеѓу 200 и 270 долари.Накит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективиНакит од рециклирани фото-објективи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар