Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Натпреварот за најдобри фотографии од дивиот свет кој е организиран од Националниот историски музеј во Лондон, оваа година исто така ги сподели победничките фотографии. Сергеј Горшков ја освои главната награда со фотографијата на тигар кој прегрнува дрво во шумата за која претседателот на жирито вели дека сцената е навистина уникатна. Победниците на 56-то издание на натпреварот, како и уште 100 слики се веќе изложени од 16 октомври.

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2020 година

Погледнете го мајчинството во различни земји претставено преку фотографии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар