Најдобриот начин за придобивање реклами

Најдобриот начин за придобивање реклами

Маркетинг компанијата „Y&R“ смислила оригинална кампања за продажба на рекламните билборди, во сопственост на „Interbest Outdoor“.

Најдобриот начин за придобивање реклами

Со помош на серија неатрактивни слики и слоган „Колку порано ќе се рекламирате тука, толку подобро“, компанијата успева успешно да си го продава својот рекламен простор. Погледнете ги сликите и сè ќе ви стане појасно.

Најдобриот начин за придобивање рекламиНајдобриот начин за придобивање рекламиНајдобриот начин за придобивање реклами


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар