Надреалните светови на талентиран ирански дигитален артист

Надреалните светови на талентиран ирански дигитален артист

Дали некогаш сте го виделе хоризонтот над вас, месечината заврзана на јаже или човек што оди над дрвја? Ако одговорот е „НЕ“, тогаш подгответе се да ги искусите сите овие нешта и уште многу повеќе! Станува збор за неверојатните надреални светови на иранскиот дигитален артист Саеед Афкамзадех што ќе ве одведе на неверојатно патување со помош на Фотошоп.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар