Моќни реклами во борбата со ракот на дојката

Октомври е месец на свеста за ракот на дојката, па по тој повод се приклучуваме на напорите да ја подигнеме свеста, но истовремено и да споделиме неколку креативни реклами кои ја промовираат истата идеја.

Октомври: месец на свеста за ракот на дојката

Октомври: месец на свеста за ракот на дојката

Повеќето луѓе знаат дека ракот на дојката претставува сериозна болест, која е втор причинител за смрт кај жените, но и покрај тоа многумина одлучуваат да бидат незаинтересирани макар и за најосновните техники за самопреглед, кои можат да помогнат во раното откривање и полесно изборување со болеста.

Во 90% од случаите на рак на дојката, постои лек кој не остава видливи знаци

Во 90% од случаите на рак на дојката, постои лек кој не остава видливи знаци


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар