Модерна бајка: Девојки облечени како Дизни принцези ја прославуваат својата вистинска љубов

Модерна бајка: Девојки облечени како Дизни принцези ја прославуваат својата вистинска љубов

Јалонда и Кајла се огромни љубители на ТВ серијата „Во едно далечно време“ (Once Upon A Time) – приказна за еден град каде што се верува во бајки. И како што можете да забележите од овие фотографии, тие решиле да си направат сопствена бајка така што ќе се облечат како Дизни принцези за нивната магична фотосесија по свадбата.

Кајла ја одбрала Бела од Убавицата и Ѕверот, додека пак, Јалонда решила да се облече како Пепелашка. Нивните фотографии привлекоа огромно внимание во светот, покажувајќи ни дека среќниот крај од бајките навистина постои.

„Јас сум пресреќна и многу благодарна што ја најдов мојата сродна душа“, пишува Јалонда на својот Фејсбук профил. „Нашиот сон е да пишуваме книги за деца во кои се вклучени различни видови семејства, како што се оние со посвоени деца, две мајки, двајца татковци и слично!“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар