Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Многу шмирглање“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Дупчење на дупките за монтирање на вратот.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Нанесување безбоен слој. Користев емајл спреј што е навистина одвратен, но дава убав изглед.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Најубавиот дел од изработувањето.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Монтирање на тремолото.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Готово!“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Работев на гитарата 4-5 недели по неколку часови дневно, најверојатно по 2-4 часа. Беше потребно многу време, но ми причинуваше задоволство. Мислам дека сега можам да направам друга побрзо бидејќи го знам процесот и што би направил различно. Веројатно потрошив околу 450 евра. Веќе го имав вратот на гитарата и хардверот, па тоа ми заштеди пари.“

„Имам уште многу идеи што мислам дека ќе ги изработам добро во иднина. Некои мислам дека се уште поинтересни од оваа гитара од дрвени боички.“

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар