Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Го пресликувам шаблонот на плочата.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Комбинацијата од смола и боички беше премногу тврда за да ја исечам само со пила, дури и со дијамантско сечило. Поради ова морав да ги издупчам боичките.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Го залепив шаблонот со супер-лепило. Ставив неколку самолепливи ленти на гитарата и неколку на шаблонот… Малку лепило на лентите и ги поврзав.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Израмнување на рабовите на трупот.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Израмнувањето на рабовите ми даде речиси совршена форма на трупот.“

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

„Израмнување на вдлабнатините и лежиштето на вратот.“

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар