Мал шармантен стан во Букурешт

Ова мало, но многу шармантно станче се наоѓа во Букурешт, Романија. Дело е на креативните умови на Моника Кордунеану и Паула Марија Дута од архитектонската компанија „Archinteriors“.

Мал шармантен стан во Букурешт

Во малиот достапен простор има една спана соба, кујна, бања и дневна соба. Просторот е одлично испланиран, а боите му даваат неверојатна топлина и динамика.

Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт Мал шармантен стан во Букурешт

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Даница Reply

    OK

Остави коментар