Магичните приказни на една талентирана фотографка од Русија

Магичните приказни на една талентирана фотографка од Русија

Дина Беленко, која живее во Русија, создава неверојатни сцени кои магично ги оживуваат секојдневните објекти. Со помош на креативни поставувања, талент и игра со светлината, таа прави исклучително изненадувачки мали фото манипулации. На кратко, таа воведува движење и емоции во секоја од нејзините имагинативни фото илустрации. Таа вели:

„Секој објект содржи еден вид скриена приказна во себе. Нештата можат да ви кажат што тие виделе, кој ги држел, кој ненадејно ги скршил и кој со љубов ги собрал парчињата и ги поправил. Во секоја од овие нешта има чувство за човечкото присуство.“

(1) Магичните приказни на една талентирана фотографка од Русија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар