Магични пастелни пејзажи оживеани во природата

Магични пастелни пејзажи оживеани во природата

Наградуваниот уметник, писател, актер, сопруг и семеен човек, Арон Шуер, прави извонредни пастелни пејзажи во природа. Тој ги прикачува своите уметнички дела на неговиот веб-сајт каде што им овозможува на љубителите на уметноста да се запознаат подобро со неговата работа. Неговиот креативен процес е инспириран најмногу од природата, а во продолжение погледнете дел од неговите уметнички ремек-дела.

Погледнете ги и овие неверојатни пејзажни фотографии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар