Луксузни порцелански јајца

Луксузни порцелански јајца

Германскиот дизајнер и изработувач на накит Питер Небенгаус прави рачни изработки од порцелан. Карактеристичен белег на неговата феноменална работа, е комбинацијата од порцелан и накит.Луксузни порцелански јајцаУникатните луксузни јајца кои тој ги изработува, се направени од најдобриот европски порцелан, а во себе носат белези од модерната и античката уметност.Луксузни порцелански јајцаТие се создадени со специјална техника на комбинирање злато и платина. Миксот од сјајна и мат подлога на јајцето, овозможува да се постигне специјален ефект на зголемен волумен.Луксузни порцелански јајцаМаестралните дела на Питер Небенгаус се обложени со рубини, сафири, смарагди и дијаманти, па и нивната цена кореспондира со вредноста на скапоцените камења. Златното јајце се продава за 20.400 долари, а порцеланското обложено со кристали од Сваровски се продава за 7.000 долари.Луксузни порцелански јајцаЛуксузни порцелански јајцаЛуксузни порцелански јајцаЛуксузни порцелански јајцаЛуксузни порцелански јајцаДоколку сте љубители на гламурот и удобноста, можеби би ви се допаднал гламурозниот мебел со кристали од Сваровски од германскиот производител Bretz.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар