Луксузен спа-центар на Алпите

Хотелот и спа-центар Лекран е сместен на Швајцарските Алпи во близина на ски-центарот Кран-Монтана. Неговата локација и стил им овозможуваат на гостите да уживаат во чистата спектакуларна природа додека се релаксираат во џакузи, додека се топлат крај каминот, се забавуваат во базените, или едноставно додека си лежат на креветот во својот апартман. Покрај тоа, тие можат да ги користат и сауната, спа-третманите, амамот или да ги пробаат вкусните специјалитети во ресторанот.

Луксузен спа центар на Алпите

Сите 15 соби во Лекран носат имиња инспирирани од Алпите. Луксузно се уредени и имаат големи прозорци за бескрајно воодушевување на планинските врвови кои го окупираат хоризонтот.

Луксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на АлпитеЛуксузен спа центар на Алпите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар