Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи - Part 2

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

Љубовта на таткото

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

„Го ценам моето потекло“

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

„Направив 1 ружа за чичко ми и 2 за децата што не преживеаја“

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

„Баба ми бил заварувач во доцните 1940-ти откако заминала од војска“

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

„Сакам да бидам див цвет“

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

Потсетник за големо достигнување

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

Романтични тетоважи

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

Потсетник дека совршеноста не постои

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

„Во чест на дедо ми“

Луѓето ги споделуваат моќните приказни зад нивните тетоважи

Погледнете ги и овие прекрасни тетоважи помеѓу мајки и ќерки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар