Луди и забавни илустрации

Луди и забавни илустрации

Чоу Хон Лам е дизајнер на маички и илустратор од Малезија. Неговиот главен мотив е хуморот, а пред кусо време успеа да го заврши својот неверојатен и луд проект наречен „Flying Mouse 365“, во рамките на кој правеше по една илустрација дневно. Маичките од проектот можете да ги нарачате и преку интернет. Неговите илустрации се многу креативни и инветивни, а дел од нив навистина ќе ве расположат.Луди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрацииЛуди и забавни илустрации
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар