Танцување со прсти

Танцување со прсти

Како би изгледало кога би танцувале само со прстите на рацете? Ова неверојатно видео ќе ви ја покаже техниката на исцртување правилни геометриски форми во просторот, на тој начин креирајќи динамична игра со прсти. Танцување со прстиАртистот кој ја изведува е JayFunk од Лос Анџелес, а видеото, кое вклучува и фантастична анимација, е снимено за промоција на телефонот Samsung Galaxy SII.

———————————————————————————————————————————————————————
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Mia Reply

    Анимацијава е совршена!

Остави коментар