Ловец на убавици

Ловец на убавици

Сетимо Бенедуси е фотограф од Милано, кој самиот себеси се нарекува „ловец на убавици“.

Ловец на убавици

Тој првпат го фатил фотоапаратот уште на 12 години, но уште тогаш бил решен да ја направи совршената фотографија. Бенедуси трага по сировата убавина и емоциите во секоја фотографија.

Ловец на убавици

 

„Гледам во субјектот и чкрапам – тоа е единствениот начин да се фати моментот кој во спротивно би исчезнал како солзи на дожд.“

Ловец на убавици

Тој соработува со списанието Sports Illustrated за кое е најмуван да фотографира прекрасни фотомодели.

Ловец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавициЛовец на убавици

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Име Reply

    Shto e ubavo i na Boga mu e drago

  2. spasoja Reply

    coveckoto telo e najgolemo dostignuvanje vo prirodnata sovrsenost a od ovie likovi sovrsenstvoto kako da saka da ja pobedi prirodata…

Остави коментар