Љубовта ширум светот: Моќни фотографии од заљубени парови на прекрасни дестинации

Љубовта ширум светот: Моќни фотографии од заљубени парови на прекрасни дестинации

Скоро 6.000 фотографии беа испратени од фотографи ширум светот за учество во натпреварот за најдобрата свадбена дестинација. Тука биле вклучени свадби, веридби, медени месеци и фотографии од парови на неверојатни места ширум светот, но само 50 од нив влегле во финалната колекција. Тие биле одбрани според моќта да ја покажат убавината на дестинацијата и љубовта помеѓу парот. Погледнете дел од нив и уживајте!

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар