Љубителка на книгите ја претвора својата огромна библиотека во мали уметнички дела

Љубителка на книгите ја претвора својата огромна библиотека во мали уметнички дела

Некои луѓе сакаат да читаат книги за уметност, а други пак уживаат да прават уметност од книгите. Инстраграмџиката Елизабет Сејган ја споделува својата љубов за книгите веќе неколку години и едноставно не престанува да воодушевува со своите објави. Како што минува времето, таа дури и е сè покреативна. Погледнете дел од нејзината работа и уживајте!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар