Летајте без граници

Летајте без граници

Автор : Маја Владимирова

Левитацијата е вештина која им овозможува на луѓето да лебдат во воздухот. Иако досега сме имале можност да видиме во голем број филмови како луѓето лебдат, засега сè уште никој вистински не успеал во тоа.Летајте без границиЛевитацијата, практично е невозможна, но сепак постои начин како да го напуштите тлото и да се вивнете во воздухот. Сè што ви е потребно е фотоапарат и малку магија користејќи Фотошоп.Летајте без границиЛетајте без границиЗа сите оние кои веќе се заинтересираа да се најдат во таква положба следат неколку фотографии кои ќе ве инспирираат и видеа кои ќе ви помогнат во реализацијата.Летајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиЛетајте без границиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар