Кул визит-карта која може да ви послужи и како ренде

Кул визит-карта која може да ви послужи и како ренде

Визит-карта за восхит! Невозможно е да смислите подобра идеја за промовирање на продавница за сирење од оваа бизнис картичка, која истовремено може да ви послужи и како ренде.
(1) Кул визит-карта која може да ви послужи и како рендеБлагодетите од овој интелигентен, оригинален и ефективен потег ги ужива бразилската компанија „Bon Vivant“, а заслугите одат на сметка на рекламната агенција JWT. Оттаму велат:

„Сакавме да дизајнираме нешто што ќе ја долови страста на сопственикот за производот што го продава. Тогаш ни ‘светна’ идејата – бизнис картичка во облик на ренде. Тоа е картичка што ренда секаков вид сирење, а истовремено е и еден убав подарок.“

(2) Кул визит-карта која може да ви послужи и како рендеБизнис картичката доаѓа во заштитно пакување, така што нема опасност да го оштети „фенси“ паричникот на купувачот. 😉 Навистина генијална идеја за привлекување муштерии. Се согласувате?(3) Кул визит-карта која може да ви послужи и како ренде(4) Кул визит-карта која може да ви послужи и како ренде(5) Кул визит-карта која може да ви послужи и како рендеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар