Куќа на плажа која ја успокојува вашата душа

Тешко би било да си замислите место кое може да ви понуди поголем душевен мир и чувство на спокој, од убавата куќа на плажа во Австралија.Куќа на плажа која ја успокојува вашата душаЛоциран во близина на Сиднеј, имотот со големина од три хектари е вгнезден помеѓу дрвја, на крајот од една прекрасна плажа т.н. Убавата плажа.Куќа на плажа која ја успокојува вашата душаСо само три павилјони со по една спална соба, оваа рајска куќичка се издава за туристи, кои имаат можност да уживаат во храната приготвена од куќниот готвач, поглед од куќичката на дрво кон пенливите Бризбејнски води, приватни дрвени површини покрај базенот наменети за сончање, винарска визба, бесконечен базен со топла вода и воодушевувачка јахта долга 12 метри, за пловидба по водите.Куќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаБазенот е опколен со тераса обложена со греди од тиково дрво, на која има отвори за да можат да поминат индијански чамци. Куќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаОвој современ архитектонски пристап, ѝ овозможува на оваа резиденција комотно да се вклопи во фантастичниот пејзаж на природата, на еден навистина софистициран начин.Куќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душаКуќа на плажа која ја успокојува вашата душа


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. suzana paskali Reply

    rado bi otisla na odmor

Остави коментар